Dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

Jeśli przejrzymy zawartość stron z ofertami pracy, to zauważymy, że wielu pracodawców poszukuje programistów. Trudno już wyobrazić sobie firmę, która działałaby bez jakiegokolwiek oprogramowania, a jedyną formą pośredniego kontaktu byłby list. W związku z ciągle postępującą informatyzacją, kadra IT jest i będzie najbardziej pożądanym personelem na rynku.

Czy wiecie Państwo, na jakie zajęcia warto zapisać swoje dziecko? Jakie zajęcia mogą pozytywnie wpłynąć na przyszłość dziecka? Jakie zajęcia mogą zapewnić mu dostatnią przyszłość? Jakie zajęcia są dobre zarówno dla dziewczynek jak i chłopców?

NASZYM ZDANIEM TAKIMI ZAJĘCIAMI JEST NAUKA PROGRAMOWANIA!

Oto powody, dla których warto wysłać swoje pociechy na zajęcia z programowania

1. Programowanie to trzeci język

Niektórzy uważają, że języki programowania są zaliczane do grona języków obecnych w życiu każdego człowieka – obok języka ojczystego i angielskiego. I jest w tym trochę racji – przecież wszystkie strony internetowe, aplikacje i programy powstały właśnie dzięki językom programowania. Ich znajomość może być wykorzystywana nie tylko w pracy zawodowej, ale także codziennym życiu.

2. Dzieci uczą się szybciej

Dlaczego zaleca się rozpoczęcie nauki programowania we wczesnym wieku? Bo dzieci najlepiej chłoną wiedzę. Maluchy z natury są ciekawe świata, chcą dowiedzieć się, jak działają różne przedmioty i nie boją się możliwej porażki. To właśnie ta niesamowita ciekawość wpływa pozytywnie na przyswajanie wiedzy.

3. Szybszy start w przyszłość

Wielu z nas programowanie kojarzy się z umiejętność, która jest nabywana dopiero podczas studiów informatycznych. Dziś na całym świecie programowania uczy się już małe dzieci Naukowcy i specjaliści na całym świecie zgodnie stwierdzają, że programowania (tak jak języka obcego) można uczyć się od wczesnych lat dziecięcych. Jest wiele trendów które mówią, że programowanie powinno być obowiązkowym trzecim językiem każdego człowieka (po języku ojczystym i języku angielskim!).  Dziecko od wczesnych lat jest przyzwyczajane do programowania, dzięki czemu jest mu łatwiej rozwijać się w przyszłości.

4. Ogromny atut na rynku pracy

Jak już wspomnieliśmy, programowanie to niezwykle pożądana umiejętność na rynku pracy. Szacuje się, że aktualnie w Polsce brakuje nawet 50 000 programistów, a zapotrzebowanie będzie jeszcze większe z uwagi na to, że coraz więcej sprzętów posiada dziś procesory (które trzeba programować, tzw. internet rzeczy). Dodatkowo warto pamiętać, iż mała ilość specjalistów w tej branży ma ogromny wpływ na wysokość zarobków. Nie ma co ukrywać, że programiści są zaliczani do najlepiej opłacanych zawodów na całym świecie!

5. Wpływa na rozwój dziecka

Nawet jeśli pociecha nie zwiąże swojej przyszłości z branżą IT, zajęcia z programowania i tak w pozytywny sposób wpłyną na jej rozwój. Nauka programowania uczy logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i wyciągania konstruktywnych wniosków z własnych błędów. Dzięki zajęciom programowania dla dzieci można zrozumieć także, jak działają urządzenia i nowe technologie.

6. Obecność w technologii

Współcześnie dzieci często mają dostęp do telefonów czy komputerów swoich rodziców. My rodzice możemy im pokazać, że technologia służy nie tylko do rozrywki, ale także tworzenia nowych rzeczy. To tak jak w budowaniu z klocków – odpowiednie działania krok po kroku prowadzą do kreatywnego efektu.

7. Zajęcia w formie zabawy

Ze względu na nasze doświadczenie w pracy z dziećmi wiemy doskonale, że maluchy najlepiej uczą się podczas zabawy. Nasze zajęcia prowadzimy tak, by były dla najmłodszych fajnym i pasjonującym doświadczeniem, a nie nieprzyjemnym obowiązkiem. Dokładamy wszelkich starań, żeby dzieci wychodziły z zajęć programowania zadowolone i z chęcią wracały na kolejne.

8. Każdy może nauczyć się programowania!

Programowanie kojarzy się ze specjalistyczną wiedzą, którą nabywa się dopiero w dorosłym wieku. Dlatego niektórzy rodzice mają obawy przed wysyłaniem dzieci na zajęcia kodowania. Boją się, że ćwiczenia będą zbyt trudne, a dziecko nie poradzi sobie z zadaniami. Nic bardziej mylnego! Nasze spotkania są przygotowane specjalnie dla dzieci, więc poziom trudności jest dostosowany do ich wieku i umiejętności.

Nasza oferta zajęć nauki programowania jest kierowana do dzieci w wieku 6-11 lat. Mamy doświadczenie w pracy z dziećmi, możemy więc zagwarantować, że Twoja pociecha zostanie otoczona należytą opieką.

Musimy podkreślić, że nie uznajemy przymuszania dzieci do nauki. Zawsze staramy się prowadzić zajęcia tak, żeby dzieci były zainteresowane tematyką programowania. Sposób i tempo prowadzenia zajęć dostosowujemy do specyfiki grupy. Jeśli jakieś zagadnienie będzie dla dzieci trudne do zrozumienia, poświęcimy na dany temat więcej czasu. Stawiamy na jakość zajęć z programowania, a nie czas realizacji materiału. Oznacza to, że każde z poruszanych zagadnień ma być całkowicie zrozumiałe dla uczestników.

Kursy roczne

Poznaj nasze roczne kursy!

Jeżeli macie Państwo pytania/wątpliwości prosimy o telefon +48 570-217-790 lub mail.: kontakt@a2050.pl

Chętnie na wszystko odpowiemy :)