AYT – Akademia Youtubera (zajęcia Online)

Kreatywne zajęcia tworzenia internetowego wideo, dla dzieci urodzonych w latach 2009-2011. Nasze zajęcia są częścią ogólnopolskiej sieci zajęć Mindcloud (www.mindcloud.pl)

Zamień swoje dziecko z pasywnego odbiorcy w kreatywnego twórcę!

Chcę zapisać dziecko na zajęcia

Czego uczymy na tym kursie?

Uczymy, jak korzystać z szeregu programów do obróbki video, audio oraz projektowania graficznego. Pokazujemy jak przy niewielkich nakładach kręcić ciekawe i angażujące filmy różnego typu.

Warsztaty obejmują zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w Internecie, praw autorskich, autoprezentacji oraz sztuki filmowej i fotografii.

Jak uczymy na Akademii Youtubera?

Dzieci wykonują wspólne zadania omawiające kolejne zagadnienia, a także pracują samodzielnie nad swoimi filmami. Każde spotkanie to inny typ nagrywanego i montowanego filmu – uczestnicy ćwiczą umiejętność wystąpień publicznych oraz korzystania z różnego typu kreatywnych narzędzi cyfrowych.

Co otrzymujecie w cenie kursu?

Zajęcia

Minimum 26 spotkań po 1,5 godziny (czyli minimum 52 godziny lekcyjne zajęć)

Maksymalnie 12 uczniów w grupie

Jednolity standard merytoryczny zajęć w całej Polsce (jesteśmy częścią Mindcloud)

Materiały dla uczniów

Zadania w formule podręczników online

Montaż i praca na różnego rodzaju aplikacjach i programach

Trenerzy

Grupy prowadzone są przez jednego trenera

Nasi trenerzy przeszli szkolenie przygotowujące do prowadzenia kursu, trenerzy mają kompetencje pedagogiczno-techniczne

Co jest potrzebne aby uczestniczyć w kursie?

Aby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach potrzebuje dostępu do komputera, na którym uruchomi programy do montażu i edycji, wyposażonego w mikrofon i słuchawki lub głośniki oraz stabilnego połączenia z internetem.

Zapewniamy wsparcie techniczne przed zajęciami i dostęp do oprogramowania. Jeśli nie masz pewności czy Twój komputer jest odpowiedni do zajęć – napisz do nas.

Jak przebiegają zajęcia z programowania?

Warsztaty realizujemy w trybie półrocznym. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny. Na każdym spotkaniu najpierw pracujemy z interaktywnym podręcznikiem, następnie realizujemy zadania kreatywne przy pomocy oprogramowania do obróbki filmu i grafiki.

Praca odbywa się całkowicie NA ŻYWO. Zajęcia prowadzone są przez trenera, który jest obecny z dziećmi przez cały czas (dziecko dołącza do pokoju online, gdzie widzi zarówno trenera jak również inne dzieci). Dziecko w każdym momencie może poprosić o dodatkowe wytłumaczenie lub doprecyzowanie każdego niezrozumiałego zagadnienia. Dzięki możliwości udostępniania ekranu przez dziecko, trener może na bieżąco pomagać i sprawdzać postępy.

Na zakończenie cyklu zajęć z programowania każde dziecko otrzymuje upominek i dyplom.

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Na zajęcia zapraszamy młode kreatywne osoby (11-14 lat), które chcą spróbować swoich sił przed kamerą, lubią tworzyć przy pomocy komputera lub marzą o prowadzeniu własnego kanału na YT. Warsztaty mają charakter projektowy i polegają własnych projektów kreatywnych pod okiem naszych instruktorów.

Warsztaty wprowadzają w tematykę od podstaw – nie wymagamy prowadzenia własnych kanałów na YT.

Plan kursu

Dziecko początkowo zapoznaje się z programem do montażu i podstawowymi zasadami tworzenia filmów. Samodzielnie montuje swój pierwszy film oraz tworzy dwa popularne rodzaje internetowego wideo. Dowiaduje się jak planować filmy, uczy się budowania wypowiedzi oraz argumentacji.

Następnie dziecko zapoznaje się z aplikacją mobilną do montażu. Samodzielnie nagrywa i montuje swoje pierwsze wideo, na którym występuje. Uczy się tworzyć miniatury do filmów i inne grafiki. Poznaje zasady kadrowania i oświetlenia.

Później poznaje zaawansowane techniki montażu oraz rozwija swoje umiejętności filmowania. Nagrywa oraz montuje różne rodzaje najpopularniejszych formatów internetowego wideo. Zapoznaje się z analityką na YouTube oraz uczy się analizować zaprezentowane tam dane.

Harmonogram zajęć dostępny jest w formularzu zapisów

220 zł/miesięcznie

28 zł za 1 godzinę lekcyjną

Chcę zapisać dziecko na zajęcia

Zajęcia odbywają się w Krakowie, os. Złotej Jesieni 6

Jeżeli macie Państwo pytania/wątpliwości prosimy o telefon +48 570-217-790 Chętnie na wszystko odpowiemy :)