P3 – Programowanie dla zaawansowanych (zajęcia Online)

Zajęcia prowadzone w grze Minecraft dla dzieci urodzonych w latach 2009-10. Nasze zajęcia są częścią ogólnopolskiej sieci zajęć Mindcloud (www.mindcloud.pl)

Chcę zapisać dziecko na zajęcia

Czego uczymy na tym kursie?

Na tych warsztatach programujemy w tekstowych językach LUA i Python – są to języki używane w profesjonalnej pracy programistycznej, język Python jest maturalnym językiem programowania. Dodatkowo uczestnicy przygotowują własne mody i skiny do gry oraz uczą się korzystać z konsoli poleceń Minecraft.

programowanie dla dzieci

Jak uczymy przy pomocy gry Minecraft?

Na warsztatach uczestnicy wykonują misje na specjalnie przygotowanych przez nas mapach edukacyjnych w grze – aby je zaliczyć niezbędne jest rozwiązanie zadań matematycznych i logicznych. Za wykonane misje przyznajemy punkty i nagrody. Minecraft jest dla nas narzędziem umożliwiającym naukę poprzez zabawę!

Co otrzymujecie w cenie kursu?

Zajęcia

Minimum 26 spotkań po 1,5 godziny (czyli minimum 52 godziny lekcyjne zajęć)

Maksymalnie 12 uczniów w grupie

Jednolity standard merytoryczny zajęć w całej Polsce (jesteśmy częścią Mindcloud)

Materiały dla uczniów

Zadania w formule podręczników online

Gra na mapach edukacyjnych w Minecraft

Wyzwania do samodzielnej pracy w domu – dostępne na naszym kanale YT

Dostęp do bezpiecznego serwera Minecraft dla naszych uczniów

Trenerzy

Grupy prowadzone są przez jednego trenera

Nasi trenerzy przeszli szkolenie przygotowujące do prowadzenia kursu, trenerzy mają kompetencje pedagogiczno-techniczne

Co jest potrzebne aby uczestniczyć w kursie?

Aby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach potrzebuje dostępu do komputera, na którym uruchomi grę Minecraft, wyposażonego w mikrofon i słuchawki lub głośniki oraz stabilnego połączenia z internetem.

Zapewniamy wsparcie techniczne przed zajęciami i dostęp do oprogramowania. Jeśli nie masz pewności czy Twój komputer jest odpowiedni do zajęć – napisz do nas lub sprawdź na stronie.

Jak przebiegają zajęcia z programowania?

Warsztaty realizujemy w trybie rocznym. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny. Na każdym spotkaniu najpierw pracujemy z interaktywnym podręcznikiem, następnie realizujemy zadania programistyczne w grze. Dzieci rozwiązują zadania w świecie gry Minecraft i zadania rozwijające kreatywność.

Praca odbywa się całkowicie NA ŻYWO. Zajęcia prowadzone są przez trenera, który jest obecny z dziećmi przez cały czas (dziecko dołącza do pokoju online, gdzie widzi zarówno trenera jak również inne dzieci). Dziecko w każdym momencie może poprosić o dodatkowe wytłumaczenie lub doprecyzowanie każdego niezrozumiałego zagadnienia. Dzięki możliwości udostępniania ekranu przez dziecko, trener może na bieżąco pomagać i sprawdzać postępy.

Na zakończenie cyklu zajęć z programowania każde dziecko otrzymuje upominek i dyplom.

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Zajęcia dla grupy kontynuującej poprzednie kursy MindCloud lub starszych dzieci (10-11 lat), które mają za sobą pierwsze doświadczenia z programowaniem (np. w języku Scratch). Dobrze, jeśli uczestnik zna podstawy gry Minecraft, chociaż nie jest to konieczne, aby zacząć naukę na tym poziomie kursu. Kursy z programowania dla zaawansowanych wymagają sprawnego korzystania z klawiatury.

Plan kursu

Harmonogram zajęć dostępny jest w formularzu zapisów

220 zł/miesięcznie

28 zł za 1 godzinę lekcyjną

Chcę zapisać dziecko na zajęcia

Zajęcia odbywają się w Krakowie, os. Złotej Jesieni 6

Jeżeli macie Państwo pytania/wątpliwości prosimy o telefon +48 570-217-790 Chętnie na wszystko odpowiemy :)