My rodzice codziennie dążymy do tego, aby nasze dzieci miały lepszą przyszłość. Robimy to wysyłając je do dobrych szkół, na zajęcia dodatkowe, na zajęcia sportowe, itd. Wszystkie te działania mają na celu rozwój dziecka, ukształtowanie go oraz znalezienie pasji, która będzie mu sprawiać ogrom przyjemności. Ale przede wszystkim chcemy zapewnić dziecku wspaniałą przyszłość. Wiele dzieci trenuje różne dyscypliny sportowe i bardzo dobrze! Dzięki temu zapewne wychowamy zdrowych i silnych młodych ludzi. Musimy jednak pamiętać, że sport to nie wszystko. Wielu z małych sportowców marzy o karierze Messiego czy Ronaldo – jednak powiedzmy sobie szczerze, szanse na taki sukces są bardzo małe. A więc może oprócz zajęć sportowych, czas pomyśleć o zajęciach które mogą zapewnić dziecku dostatnią przyszłość…

Jest wiele różnych zajęć i każdy z nas rodziców ma zapewne mętlik w głowie i ciągłe pytanie…
Co wybrać? Podpowiadamy – a może naukę podstaw programowania?

 

Dlaczego?

Obecnie, praktycznie każdy z nas posiada dostęp do internetu. Każdy z nas korzysta z aplikacji na komputerze i telefonie. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że większość urządzeń elektronicznym ma w sobie procesowy – a więc trzeba je programować! Dlatego też pewne jest, że zawód programisty jest zawodem przyszłości!

Widząc, jak wiele korzyści przynosi dzieciom nauka i rozwój w pierwszych latach życia oraz spoglądając w przyszłość, gdzie programiści będą najczęściej poszukiwanym zawodem, postanowiliśmy zachęcić do zapisania dzieci na zajęcia z nauki programowania.

 

Czy programowanie jest na pewno dobrym rozwiązaniem dla dzieci?

Nauka programowania to nowa forma poszukiwania pasji dziecka. Jeszcze kilkanaście lat temu nie myślelibyśmy o tym, aby dziecko mogło rozwijać się właśnie w ten sposób. W tej chwili, na całym świecie powstają szkoły programowania, a nawet organizowane są mistrzostwa w kodowaniu.

 

Czy kodowanie jest trudnym wyzwaniem dla dzieci?

Połowa z nas odpowie na to pytanie twierdząco, aczkolwiek zapewniamy, że wcale tak być nie musi. Nauczyciele prowadzący zajęcia muszą umieć połączyć zabawę, z logicznym i analitycznym myśleniem. Ponadto, nowe urządzenia i technologia są tak wszechobecne, że wymuszają na nas konieczność ich zrozumienia i poznania. Dlatego nauka programowania pozwala nie tylko oswoić się z nową technologią, ale również ułatwia życie w wielu przypadkach.

 

Czego uczy programowanie?

Bill Gates – założyciel Microsoftu, twórca Windowsa -kiedyś powiedział, że: „Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.”. Oznacza to, że programowanie należy do czynności, która w pierwszej kolejności uczy logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.

Efektywne myślenie przydaje się nie tylko w informatyce, ale również w innych przedmiotach, które dziecko ma na co dzień w szkole. Ponadto, dzięki umiejętnościom nabytym podczas zajęć, dziecko potrafi poradzić sobie w wielu sytuacjach, także gdy dorośnie.

 

Jak takie zajęcia mogą wpłynąć na przyszłość mojego dziecka?

To kolejny plus zawodu programisty – mianowicie jak już wcześniej wspomnieliśmy, programista to osoba nie tylko najczęściej poszukiwana na rynku pracy, ale również bardzo dobrze opłacalna. Warto zatem zadbać o przyszłość dziecka i zaproponować mu naukę czegoś, co polubi i co będzie mu sprawiało przyjemność i pozwoli na dobre zarobki w przyszłości. Jeśli programowanie się spodoba, wówczas będzie wykonywał swój zawód przez długi czas i na pewno z niego nie zrezygnuje.

 

Czy przez takie zajęcia nie wychowamy samotnika, spędzającego całe dnie przed komputerem?

Wbrew pozorom, programowanie uczy współpracy z innymi. Dziecko powinno wiedzieć, że wspólny projekt wymaga pracy zespołowej, że zarówno sukces, jak i porażka są wynikiem wypracowanym wspólnie. Ponadto, świadomość tego, że program działa poprawnie sprawia, że dziecko nabiera wiary w siebie i swoje możliwości, chce uczyć się więcej oraz poznać swoje możliwości.

 

Czego jeszcze dziecko może się nauczyć na lekcjach programowania?

Na pewno cierpliwości :) Programowanie uczy cierpliwości i wytrwałości, ponieważ napisany kod często trzeba sprawdzić, czy działa. W przypadku błędów, należy przeanalizować, gdzie wkradła się nieprawidłowość. Bardzo istotne jest zatem twórcze myślenie oraz szukanie nowych rozwiązań.

 

Podsumowując, zajęcia z programowania już od najmłodszych lat pozwalają ukształtować przyszłość dziecka, sprawiają, że nabiera ono pewności siebie i wierzy w to, co robi. Już po pierwszej lekcji widać, że nasza pociecha nabiera zupełnie innego podejścia do nauki, sprawia jej to przyjemność, zwłaszcza że może połączyć zabawę z czymś zupełnie nowym, z czym zapewne nie miała do tej pory do czynienia.

 

SZUKACIE PAŃSTWO CIEKAWYCH ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA SWOJEGO DZIECKA?

Poznaj nasze KURSY ROCZNE w KRAKOWIE!

 

Jeżeli macie Państwo wątpliwości prosimy o telefon +48 570-217-790,
chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)