Uczenie dzieci programowania komputerowego to coraz silniejsza tendencja na całym świecie. Poznawanie języków programowania oraz zasad kodowania przynosi doskonałe efekty już w przypadku najmłodszych dzieci. Także w naszym kraju liczne firmy oraz fundacje organizują specjalne kursy programowania dla najmłodszych. Tego typu działania nie są realizowane tylko po to, żeby w przyszłości więcej osób zachęcić do wykonywania zawodu programisty. Za nauką programowania przemawia wiele argumentów, ale jednym z najistotniejszych jest to, że buduje to pewność siebie i motywację do działania u dziecka.  Dlatego warto uczyć dzieci programowania, szczególnie te w wieku 7-10 lat.

Bycie twórcą motywuje do działania

Ucząc dzieci programowania komputerowego sprawiamy, że z biernych odbiorców technologii, stają się kreatywnymi twórcami, odpowiedzialnymi za coś od początku do końca. W ten sposób budujemy w nich świadomość, że każde ich działanie przynosi określony rezultat. Co więcej, nasze pociechy mogą krok po kroku obserwować swoje postępy i widzieć efekty. Dzięki temu zauważają, że każda akcja pociąga za sobą określoną reakcję. Widzą, że to, co robią, ma realny wpływ na rzeczywistość. Zaczynają wierzyć, że od nich może coś zależeć. To bardzo cenne w perspektywie dorosłego życia.

Jeżeli dziecko stworzy program komputerowy, który działa, doświadcza poczucia, że coś potrafi, że czegoś dokonało. To motywuje je do dalszej pracy. Dziecko czuje się sprawcą, nabiera wiary w siebie i swoje możliwości. Taka siła sprawcza buduje w nim poczucie własnej wartości. Kodowanie nie jest tylko zabawą dla dzieci, które w przyszłości zostaną informatykami. To zajęcia dla każdego malucha, bo nikomu nie zaszkodziła jeszcze lekcja logiki i konsekwencji ani budowanie poczucia własnej wartości. Nauka programowania nie tylko nie zamknie naszym dzieciom żadnej drogi, ale wiele z nich przed nimi otworzy.

Programowanie, a zaradność

Co więcej, wiedza o kodowaniu pozwoli naszemu potomstwu lepiej zrozumieć świat, jaki zastaną, gdy dorosną. Programowanie nauczy je rozwiązywania problemów, również w sytuacjach trudnych i stresowych. Kończąc kurs programowania dzieci czują się bardziej pewne siebie, również w szkole, w szczególności w przedmiotach ścisłych. Nieszablonowe myślenie, bo również do tego przyczynia się nauka programowania, otwiera dzieci na nowy świat. Czują się kreatorami, czują, że umieją więcej, niż rówieśnicy. A także uczą się tą wiedzą dzielić.

Kodowanie pozwala dziecku tworzyć rozwiązania problemów, przed którymi staje. Buduje pewność siebie, motywację do działania oraz poczucie własnej wartości. Doświadczenie sprawczości oraz skuteczności jest dla dziecka doskonałym i potrzebnym bodźcem, które przekłada się na wszystkie dziedziny życia. Programowanie to język przyszłości! Dlatego warto uczyć dzieci programowania.

 

SZUKACIE PAŃSTWO CIEKAWYCH ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA SWOJEGO DZIECKA?

Poznaj nasze KURSY ROCZNE w KRAKOWIE!

SZUKACIE PAŃSTWO ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH ONLINE?

Poznaj nasze KURSY ONLINE!

 

Jeżeli macie Państwo wątpliwości prosimy o telefon +48 570-217-790, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania :)